Emotivni susret, Inijesta protiv Barse za oproštaj od Japana, blistao Pablo Tore

14:30

Susret starih prijatelja.

@FCBarcelona

Fudbaleri Visel Kobea i Barselone odigrali su danas prijateljski susret koji je ujedno bio i oproštaj Andresa Inijeste od japanskog kluba.

Ovaj meč je odavno ugovoren, za kraj sezone, a Ćavi Ernandes je iskoristio priliku da pruži šansu debitantima iz Barse Atletik i igračima koji nisu mnogo igrali tokom sezone.

To je najbolje iskoristio Pablo Tore, dvostruki asistent u 16. i 19. minutu.

On je najpre maestralno proigrao Franka Kesija za 0:1, da bi potom tri minuta kasnije iz kornera pronašao Erika Garsiju, koji je glavom postavio konačnih 0:2.

Moglo je na ovom meču komotno da dođe i 7+, bilo je preko 30 udaraca ka golu na obe strane, ali u drugom poluvremenu nije pao nijedan pogodak.

Ipak, na ovom meču je rezultat bio u drugom planu, jer je sve bilo podređeno legendarnom Andresu Inijesti.

On se pre utakmice pozdravio sa Ćavijem i igračima, a mrežama kruži i snimak kada od Gavija traži razmenu dresova "da ga deca kod kuće ne bi ubila".

Inijesta je iz igre izašao u 81. minutu uz ovacije čitavog stadiona i igrača obe ekipe. On je postao slobodan agent i ne želi još da završi karijeru, ima ponude iz MLS lige i sa Bliskog istoka...