22:40

Crveni karton koštao tim iz Milana.

@Inter_en
@Inter_en

Fudbaleri Empolija pobedili su Inter 1:0 u okviru 19. kola italijanske Serije A.

Empoli je imao prvu priliku na meču u 12. minutu, ali je golman Intera odbranio šut koji je išao po sredini gola. Još jednom su gosti pokušali preko Kaputa, međutim on je izblokiran.

Inter je uzvratio ubrzo, Dimarko je pokuša, međutim nije prošao golmana Empolija.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Lautaro kada poslao jak šut, ali je lopta završila iznad prečke u 32. minutu.

Intera je rezultata koštala situacija u 40. minutu kada je Škrinijar napravio oštar start kako bi sprečio protivnika da postigne gol. Dobio je drugi šuti karton, a domaći su ostala sa igračem manje.

U nastavku Empoli je očekivano koristio višak na terenu, a gol je stigao u 66. minutu. Strelac je bio Baldanci, koji je posle odličnog pasa poslao loptu u gol za 1:0.

Inter je imao priliku da prestigne Milan na tabeli za drugu poziciju barem do sutra kada se gradski rival sastaje sa Lacijom. Ipak, sada će ,,rosoneri" biti u prilici da pobegnu četiri boda Interu ukoliko ostvare pobedu u utorak. Prvi je Napoli sa 12 bodova više u odnosi na drugoplasirani Milan.