Empoli osvojio "Maradonu", Kovalenko šokirao Napulj

nedelja 12.11.2023.
14:35

Trener Napolija Rudi Garsija na pragu otkaza.

Beta/Gianni Nucci/ANSA via AP

Fudbaleri Empolija pobedili su Napoli 1:0 u okviru 12. kola itlaijanske Serije A.

Prvu ozbiljniju priliku na meču videli smo u 13. minutu kada je Frank Angisa bio najviši u skoku posle kornera, ali je golamn intervenisao i spasio gol.

Napoli je stigao do gola u 28. minutu meča, ali je dosuđen ofsajd.

Empoli je prvu veliku priliku imao u 35. minutu. Kambijagi je primio loptu i uputio je udarac u donji desni ugao, ali golamn odranio.

U 88. minutu Kvarckelija je primio loptu na levoj strani i iz neposredne blizine pucao posred gola, ali je golman ponovo pokazao kakav je majstor.

Konačno, prvi i jedini gol videli smo u 91. minutu. Empoli je posle svih pokušaja Napolija da promeni rezultat, uzravtio udarac i to uspešno.

Kovalenko je dobio povratni pas i iz šesnaesterca poslao loptu u dalji ugao za 1:0 i veliku pobedu na teškom gostovanju.

Ovo je treći poraz Napolija u sezoni ujedno i treći na njihovom stadionu ove sezone.