Engleski Liga kup - Domaćini razočarali, Blekburn rutinski, Barnsli do pobede u poslednjem minutu!

Autor: Nemanja Veljković
sreda 10.08.2022.
23:10

U uvodnom kolu Liga kupa odigrano šest utakmica.

twitter.com
twitter.com

Večeras je na programu bilo šest utakmica engleskog Liga Kupa, a na svega dva meča domaćin je odneo pobedu.

U prvoj utakmici drugoligaš Blekburn lako je izašao na kraj sa Hartpulom i slavio na svom terenu sa ubedljivih 4:0. Strelci su bili Varton, Dak, Dolan i Merlandej.

Na stadionu Koventrija odigran je duel dva drugoligaša, a Brisol siti odneo je ceo plen sa gostovanja. Bristol je pitanje pobednika rešio već u prvih 45. minuta, kada je bilo 3:0. Strelci su bili Nejsmit i Konvej (2x). Jedini gol za domaću ekipu postigao je Alen u 63. minutu. Konačnih 4:1 za Bristol postavio je Vejman golom u 93. minutu.

Fudbaleri Barnslija ostvarili su minimalnu pobedu na gostovanju Midlsbrou, a jedini pogodak postigao je Benson u poslednjim trenucima meča.

Do pobede u gostima stigli su i fudbaleri Piterboroa. Oni su savladali Plimut sa 2:0, a golove su postigli Žad Džons i Tejlor.

Port Vejl izgubio je sa 2:1 na domaćem terenu od Roterama. Strelci za goste bili su Ratboun i Ogbene, dok je poraz domaće ekipe ublažio Bening deset minuta pre kraja meča.

U poslednjoj utakmici fudbaleri trećeligaša Šefild Vendsdeja rutinski su savladali Sanderlend sa 2:0. Strelci su bili Adeniran i Sou.