19:15

Ovo je tako jasna odluka...

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaler Čelsija Kol Palmer izabran je za najboljeg engleskog fudbalera u prethodnoj sezoni.

Tokom šampionata Evrope u Nemačkoj odigrao je samo 146 minuta i nije bio u prvom planu kod tadašnjeg selektora Gereta Sautgejta, ali je i za to vreme uspeo da upiše po gol i asistenciju.

Pogodak je postigao u finalnoj utakmici u Berlinu protiv Španije, koju je Engleska izgubila sa 1:2, samo tri minuta nakon što je ušao u igru.

Nagradu će dobiti sutra, uoči utakmice Lige nacija između Engleske i Grčke na Vembliju.

Tri dana kasnije "Gordi albion" gostovaće Finskoj.

Palmer od početka ove sezone blista i u dresu Čelsija, a fudbalski svet je zadivio 29. septembra, kada je u pobedi "plavaca" protiv Brajtona sa 4:2 postigao sva četiri pogotka i to sve u prvom poluvremenu.