subota 17.02.2024.
17:02

"Grifoni" mogli i do čitavog plena na Dijegu Maradoni.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Napolija remizirali su na domaćem terenu protiv ekipe Đenove rezultatom 1:1 u okviru 25. runde italijanske Serije A.

Domaćin je od samog početka nametnuo svoj ritam, međutim osim jalove terenske inicijative malo šta smo videli u prvom poluvremenu od šampiona Italije.

Kvarachelija je prvi zapretio kada je Martinez morao da reaguje, uzvratio je na drugoj strani Retegi, da bi nakon toga Angisa probao svoj udarac.

Ponovo je Retegi bio opasan po gol Napolija, a to kao da je najavilo ono što će se dogoditi na početku drugog poluvremena.

Odličnu timsku akciju je u 48. minutu u gol pretvorio Morten Frendrup i doneo "Grifonima" prednost u Napulju.

Ekipa Valtera Macarija krenula je na sve ili ništa, nakon udarca Kvarachelije činilo se da će Napoli doživeti poraz na domaćem terenu, ali tako nije mislio Siril Engonž koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao Martineza u 90. minutu meča.

Nakon toga nije bilo promene rezultata, Napoli je osvojio 36. bod i zauzima devetu poziciju na tabeli Serije A, dok je Đenova 12. sa 30 bodova.