Enkunku het-trikom pokazao da zaslužuje da igra, Siti u finišu ipak prošao Votford

utorak 24.09.2024.
23:02

Insova "lepotica" na "Etihadu".

BETA/AP/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Čelsija i Mančester Siti upisali su pobede u trećem kolu engleskog Liga kupa.

"Plavci" su sa 5:0 slavili protiv lider Druge lige Beroua sa 5:0.

Protiv već otpisanog rivala uvek valja pronaći dodatnu motivaciju i elan. Imao ga je Kristijan Enkunku, postigavši het-trik - u 8, 15. i 75. minutu.

U strelce se upisao i Pedro Neto u 48. minutu, a jedan od pet golova je zapisan kao autogol golmana Beroua Pola Farmana.

Mančester Siti je posle remija sa Arsenalom u derbiju Premijer lige imao novu muku sa Votfordom. Slavili su sa 2:1, ali nije bilo naivno po Pepa Gvardiolu i njegove igrače.

Činilo se da će posle ranog gola Žeremija Dokua u 5. minutu biti sve tek rutina za domaćina. Taj osećaj je potvrdio i Mateus Nunjez u 38. minutu. Međutim, Siti bez povređenog Rodrija, zatim Halanda, Silve, Edersona, Gundogana i Dijasa u startnoj postavi nije uspeo da "zaključa" meč.

Tomas Ins je u 86. minutu imao momenat inspiracije i "kifla" je okončala prelep luk iza leđa Ortege. Ipak, Votford nije uspeo da dođe do potpunog iznenađenja i izjednačenja.

Žreb za četvrto kolo održaće se sutra uveče.