22:37

Šampion ubedljiv.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Pari Sen Žermena večeras su pokazali konture igre koja bi trebalo da ih krasi ove sezone.

Oni su u derbiju četvrtog kola francuske Lige 1 savladali Lion u gostima sa 4:1 i sa osam bodova se probili na drugo mesto na tabeli. Imaju dva boda manje od vodećeg Monaka.

Lion je očajno otvorio sezonu i prikovan je za dno tabele sa samo jednim bodom.

Jak sastav je na teren poslao Luis Enrike - Mbape, Dembele i Asensio su činili napadačio trio, novopridošli Kolo Muani još nije spreman, a od prvog minuta je krenuo pritisak na Lion, koji je rezultirao penalom u četvrtom minutu. U gol ga je pretvorio Kilijan Mbape.

Već u 20. minutu bilo je 0:2, a strelac je bio Ašraf Hakimi, da bi na 0:3 povisio Asensio, na asistenciju Ugartea, u 38. minutu.

Nije to bilo sve u prvom poluvremenu, Asensio je u 45. minutu proigrao Mbapea, a ovaj postigao svoj drugi gol na meču, za 0:4.

U nastavku je šampion Francuske oborio ritam, a Lion je do počasnog pogotka stigao preko Tolisoa iz penala u 74. minutu.