Enrike vratio Embapea i pobedio - Parižani ugasili Nicu za polufinale Kupa

sreda 13.03.2024.
23:15

Tamo ih čeka Ren.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri PSŽ-a pobedili su Nicu rezultatom 3:1 i plasirao se u polufinale Kupa Francuske.

Poveli su domaći već posle 14 minuta meča, a strelac je bio Kilijan Embape, koji nije bio starter na poslednjoj utakmici PSŽ-a, odnosno poslednje dve u francuskoj Ligi 1.

Fabijan Ruiz je poslao loptu u prostor koju je pokupio Francuz i poslao loptu nisko u mrežu golmana za 1:0.

Nastavili su "sveci" da napadaju, Ramos je imao priliku, potom ponovo Embape, ali nije bilo realizacije, sve do 33. minuta kada je rezultat dupliran. Dembele je dodao u kazneni prostor, a loptu je primio Fabian Ruiz koji je šutirao po sredini gola.

Nije Nica prepuštala stvar slučaju, uspela je da smanji zaostatak posle svega nekoliko minuta. Labord je bio na pravom mestu i pokupio odbitak unutar šestnaesterca, pa poslao loptu u gol za 2:1.

Po povratku na teren Donaruma je odlično reagovao i odbranio veliku priliku Nice i sačuvao svoju mrežu.

Kaznio je ovu priliku Nice domaćin. Beraldo je dočekao precizan centaršut i pogodio uz desnu stativu u 60. minutu za već velikih 3:1.

PSŽ u polufinalu igra protiv Rena, koji je pobedio Le Puj.