sreda 15.11.2023.
23:07

"Sajdžije" će morati da sačekaju naredno kolo kako bi obezbedili plasman na EP.

EPA-EFE/LAURENT GILLIERON

Fudbaleri Izraela remizirali su kao nominalni domaćini u Felčutu rezultatom 1:1 sa ekipom Švajcarske u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Izabranici Murata Jakina poveli su u 36. minutu golom Rubena Vargasa, pa se u tim trenucima činilo da će "sajdžije" overiti plasman na EP.

Hladan tuš za goste usledio je u samom finišu meča, igrao se 88. minut kada je Šon Vajsman šokirao Švajcarsku i poravnao rezultat koji se do kraja meča nije menjao.

Posebno se istakao i golman Crvene zvezde Omri Glazer koji je sa šest odbrana uspeo da pomogne svojoj ekipi da sačuva makar teorijsku nadu u plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj naredne godine.

Švajcarska je u grupi I prva sa 16 bodova koliko ima i Rumunija na drugom mestu zbog gol-razlike, dok je Izrael treći sa 12.