četvrtak 23.03.2023.
22:41

U grupi H Slovenija, Danska i Severna Irska upisale su pobede.

EPA-EFE/Liselotte Sabroe

U grupi H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine, ranije danas Slovenija je pobedila Kazahstan ezultatom 2:1. Golove za pobednički tim postigli su Brekalo i Vipotnik, dok je jedini strelac za Kazahstan bio Samorodov.

U drugom meču grupe, verovatno i najzanimljivijem, Danska je pobedila Finsku rezultatom 3:1.

Iako je meč počeo povredom Kristensena, koji morao da napusti trene već u18. minutu, Danska se ipak na kraju radovala.

Danci su kod kuće poveli u 21. minutu preko Hojlunda, koji je iskoristio asistenciju Baha u 21. minutu i doneo svom timu vodstvo na poluvremenu.

Finci su se probudili po povratku na teren, Puki je proigrao Antmana i rezultat je izjednačen u 53. minutu.

Delovalo je da će ova utakmica biti završena bez pobednika, ali je onda u 82. minutu fudbaler Atalante potvrdio da je igrač ovog meča. Hojlund je ponovo poslao loptu u gol Finske za 2:1.

Ovde nije bio kraj. Fenomenalni napadač upisao je i treći gol na ovom susretu u nadoknadi vremena za 3:1 i kraj meča.

Severna Irska lako je i očekivano došla do bodova protiv San Marina i slavila 2:0.

San Marino je imao svega jedan šut u okvir gola, pa je krajnji rezultat očekivan.

Strelac oba gola za goste bio je Čarls, prvo u 24 minutu za minimalno vodstvo na poluvremenu, a potom u 55. minutu meča, kada je stavio tačku na ovaj susret.