EP (kval) - Hrvati rutinski u Rigi i sada su na korak od plasmana na EURO 2024!

subota 18.11.2023.
19:52

Rutinska pobeda koja verovatno vodi na EP.

EPA-EFE/TOMS KALNINS

Fudbaleri Hrvatske pobedili su u Rigi selekciju Letonije rezultatom 2:0 u pretposlednjem kolu kvalifikacija za EURO 2024.

Hrvati su uoči utakmice dobili lepe vesti iz Jermenije gde su Velšani osvojili samo bod, pa je tim Zlatka Dalića znao da sve zavisi od meča u Rigi.

I Hrvati su to znali da iskoriste i to posle samo 15 minuta kada je praktično bilo sve rešeno.

Već u sedmom minutu Majer je iskoristio asistenciju Ivanušeca za 0:1, da bi strelac prvog bio asistent kod drugog gola za Kramarića u 16. minutu.

Letonci bukvalno nisu uspeli da priđu golu Livakovića kome nisu uputili nijedan udarac u prvih 45 minuta.

Istu priču gledali smo i u nastvaku, Hrvati su kontrolisali igru, nisu mnogo trošili energiju da napadaju, dok su Letonci bili nemoćni da ozbiljnije priprete. Verovali ili ne, Letonija je imala jedan udarac i to pored gola za 90 minuta.

Hrvatska je sada druga na tabeli sa 13 bodova, Vels je zbog kiksa u Jermeniji ostao na 11. Hrvati drže sve u svojim rukama, u utorak dočekuju Jermeniju, dok Vels čeka Tursku, koja je već obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo.

U drugom meču od 18.00 Belorusija je pobedila Andoru rezultatom 1:0.

Ovaj meč nije imao rezultatski značaj pošto su u pitanju dve najlošije ekipe u grupi I.