EP kval. (I, F) - Austrija ubedljiva u derbiju, Glazer sačuvao mrežu, Izrael slavio u nadoknadi!

utorak 12.09.2023.
22:43

Belgija se nije mučila.

EPA-EFE/Fredrik Sandberg

U derbi meču večerašnjeg programa kvalifikacija za EURO 2024. godine Austrija je odigrala izvanredno i kao gost savladala Švedsku rezultatom 3:1 u meču šestog kola grupe F.

Sva tri gola vredna tri boda Austrijanci su postigli u drugom poluvremenu.

Gosti su poveli u 53. minutu golom napadača Mihaela Gregoriča, da bi samo tri minuta kasnije njegov partner u špicu Marko Arnautović udvostručio prednost Austrije.

Arnautović svojim drugim pogotkom iz penala u 69. minutu povisio na 3:0, da bi poraz domaćina ublažio Emil Holm u 90.

U drugom meču iste grupe Belgija je sa 5:0 bila bolja od Estonije.

U prvom poluvremenu strelci su bili štoper Jan Vertongen i napadač Leonardo Trosar, dok su precizni u nastavku mrežu Estonaca pogodili Šarl de Ketelar i dva puta Romelu Lukaku.

Standings provided by Sofascore

Švajcarska je tek u drugom poluvremnu slomila otpor Andore i opravdala ulogu ogromnog favorita trijumfom od 3:0 u meču grupe I.

Povela je Švajacaska pogotkom napadača Jang Bojsa Sedrika Itena u 49. minutu, da bi Granit Džaka golom šest minuta pre kraja meča prekratio muke Švajcaraca. Konačan rezultat postavio je Đerdan Šaćiri u 92. minutu iz penala.

Izrael je kod kuće golom u sudijskoj nadoknadi stigao do trijumfa protiv Belorusije - 1:0.

Pogodak vredan tri boda postigao je rezervista Gabi Kaničovski u 93. minutu, dok je čuvar mreže Crvene zvezde Omri Glazer ostao nesavladan.

Meč između Rumunije i tzv. Kosova nastavljen je posle prekida i još uvek je u toku.