nedelja 26.03.2023.
22:39

Malta "dobro" prošla.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Italije bili su sigurni u drugom kolu grupe C kvalifikacija za EURO 2024. "Azuri" su večeras gostovali autsajderu Malti i slavili sa 2:0.

Oba gola ekipa selektora Roberta Manćinija postigla je u prvom delu.

Igrao se 15. minut kada je novi špic "azura"Mateo Retegi bio strelac i u svojoj drugoj utakmici za reprezentaciju, asistent kod gola bio je Sandro Tonali iz kornera.

Dvanaest minuta kasnije Italija je duplirala prednost. Ovoga puta strelac je bio Mateo Pesina, a drugu asistenciju na meču upisao je Tonali.

U drugom poluvremenu Italijani su na sebi karakterističan način oborili ritam meča i rutinski ga priveli kraju.

U drugom meču iste grupe Engleska je danas takođe opravdala ulogu favoirta i slavila protiv Ukrajine sa 2:0 na "Vembliju".

U meču grupe H Finska je kao gost bila bolja od Severne Irske rezultatom 1:0.

Gol koji je rastužio Belfast, a razgalio Fince postigao je Benjamin Kalman u 28. minutu na asistenciju Temua Pukija.

U istoj grupi ranije danas Kazahstan je posle "nestvarnog" preokreta savladao Dansku sa 3:2.