petak 08.09.2023.
22:44

Škotska nastavila da "melje".

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Reprezentacija Hrvatske bila je večeras sigurna i sa ubedljivih 5:0 savladala Letoniju u meču petog kola grupe D u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Hrvati su poveli već u trećem minutu golom napadača Dinama iz Zagreba Bruna Petkovića. Deset minuta kasnije Petković se našao u ulozi asistenta, a drugi gol za "vatrene" postigao je novi fudbaler holandskog šampiona Fejenorda Luka Ivanušec. Petković je bio apsolutno prva figura meča, a robusni napadač postigao je svoj drugi pogodak minut pre odlaska na odmor.

Hrvatska je u drugom poluvremenu postigla još dva gola. Prvo je Andrej Kramarić pogodio u 68. minutu, a zatim i Mario Pašalić 10 minuta kasnije.

U istoj grupi Jermenija je osvojila veliki bod na gostovanju protiv Turske, bilo je 1:1.

Blistao je na golu Jermena rođeni Užičanin Ognjen Čančarević koji je svojim bravurama čuvao mrežu svog timu.

Gol vredan vođstva Jermenije postigao je Artak Dašjan u 49. minutu, nakon katastrofalne reakcije odbrane Turaka.

Bod Turcima doneo je rezervista Bertug Jildirim dva minuta pre kraja meča.

Standings provided by Sofascore

U utakmici grupe J Bosna i Hercegovina se mučila protiv autsajdera Lihtenštajna, ali je uspela da upiše tri boda pobedom od 3:1.

Vodeći gol za Bosnu postigao je Edin Džeko u trećem minutu, autogolom  Simona Lucingera iz 18. minuta domaćin je poveo sa 2:0, da bi jedini pogodak za goste postigao Sandro Volfinger  u 21.

Portugalija je bila sigurna i pogotkom Bruna Fernandeša iz 43. minuta kao gost savladala Slovačku sa 1:0.

U trećoj utakmici grupe J večeras Luksemburg je bio bolji od Islanda i slavio rezultatom 3:1. Golove za domaćina postigli su Maksim Šano, Jandro Borhes Sanšes i Danel Sinani, dok je jedini pogodak za Island delo Hakona Haraldsona.

Sjajna je večeras bila Škotska koja je zadržala maksimalan učinak u grupi A ubedljivom pobedom u gostima protiv Škotske rezultatom 3:0.

Sva tri pogotka gosti su postigli u prvom poluvremenu, a strelci su bili Skot Mektomini,  Rajan Portius i Džon Mekgin.

Ranije danas u istoj grupi Španija je deklasirala Gruziju i kao gost slavila sa 7:1.