EP (kval) - Rekorder Ronaldo ulepšao debi Martineza, sjajni Krunić za radost Bosanaca!

četvrtak 23.03.2023.
22:41

Remi u Slovačkoj.

EPA-EFE/RODRIGO ANTUNES

Večeras su odigrane premijerne utakmice grupe J u kvalfikacijama za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

Pobede su upisali Portugalija i Bosna i Hercegovina, dok su po bod podelili Slovačka i Luksemburg.

Reprezentacija Portugalije opravdala je ulogu ogromnog favorita i na svom terenu savaldala Lihtenštajn sa 4:0.

Ovaj meč obeležio je debi Roberta Martineza na klupi Portugalaca i 197. nastup za reprezentaciju kapitena Kristijana Ronalda koji je tako postao fudbaler sa najviše nastupa u reprezentativnom fudbalu, a to je "začinio" sa dva pogotka u mreži gostiju.

Poveo je domaćin već u osmom minutu golom Žoaa Kansela, koji je uputio snažan udarac sa distance, a golman gostiju se obrukao.

Portugalije je udvostručila prednost posle samo dva minuta igre u drugom delu, a pogodio jeBernardo Silva.

Četiri minuta kasnije Ronaldo se sa "bele tačke" upisao u listu strelaca, a u 63. minutu isti igrač postavio je konačan rezultatgolom iz slobodnog udarca.

Sigurna je večeras bila i Bosna i Hercegovina koja je kao domaćin slavila protiv Islanda sa 3:0.

Bosanci su poveli u 14. minutu golom veziste Milana Radeta Krunića. Isti igrač bio je snalažljiv u šesnaestercu gostiju i pogotkom u 40. minutu duplirao vođstvo domaćina.

Potvrda trijumfa Bosne i Hercegovine stigla je u 63. minutu kada je Amar Dedić postigao treći gol za domaćina.

Na utakmici Slovačka - Luksemburg nije bilo golova.