EP (kval) - San Marino opet dao gol, Kazahstan igra za istoriju u ponedeljak

Autor: Mladen Heleta
petak 17.11.2023.
18:00
Izvor: Sportske.net

Zadovoljni i jedni i drugi.

EPA-EFE/ALEX SULTANOV
EPA-EFE/ALEX SULTANOV

Povezane vesti

Fudbaleri Kazahstana pobedili su San Marino u Astani sa 3:1, u devetom kolu grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Nakon ovog meča zadovoljni mogu da budu i jedni i drugi. Kazahstan jer je uoči poslednjeg kola i dalje u igri da ostvari istorijski uspeh i ode na EURO, a San Marino jer je drugu utakmicu zaredom postigao gol, a to je za ovu zemlju velika stvar.

Domaćin je vodio 2:0 pogocima Islama Česnokova u 19. i 51. minutu, a pogodak za goste dao je Simone Franćiozi u 60. minutu. Konačan rezultat postavio je Ajmbetov iz penala u 91. minutu.

San Marino je pre mesec dana izgubio od Danske sa 2:1 i očigledan je uspon ovog tima, koji važi za daleko najslabiji u Evropi.

Kazahstanci sada imaju 18 bodova na trećem mestu, jedan manje od Slovenije i Danske, koje se večeras međusobno sastaju u Kopenhagenu.

Ukoliko Slovenija ne pobedi, onda će se Kazahstanci i Slovenci u ponedeljak u Ljubljani direktno boriti za plasman u Nemačku, a ukoliko Slovenija slavi večeras, onda će Kazahstanu trebati trijumf u Ljubljani i kiks Danske u Severnoj Irskoj.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke