četvrtak 16.11.2023.
22:45

Portugal perfektan.

EPA/FEHIM DEMIR

Fudbaleri Slovačke plasirali su se na Evropsko prvenstvo iz kvalifikacione grupe J, obezbedili drugo mesto i priključili se prvoplasiranom Portugalu.

Slovaci su večeras u pretposlednjem kolu u Bratislavi pobedili Island sa 4:2.

Gosti su poveli preko Oskarsona u 17. minutu, a onda preokret i golovi Kucke u 30, Dude iz penala u 36, te Haraslina u 47. i 55. minutu. Konačan rezultat postavio je Gudjonsen u 74. minutu.

Slovačka će po treći put zaredom igrati na šampionatu Evrope.

Luksemburg je drugi put u ovom ciklusu pobedio Bosnu i Hercegovinu, ovaj put na svom terenu rezultatom 4:1.

Strelci za domaće su bili Olesen u šestom, Rodrigez u 30,  Mujakić, koji je u 55. minutu postigao autogol i ponovo Rodrigez u 95. minutu. Renato Gojković je u 94. minutu zatresao mrežu Luksemburga.

Selektor Savo Milošević će imati puno posla u pokušaju da namesti svoj tim za martovski baraž Lige nacija, jer u igri Bosne apsolutno ništa ne funkcioniše.

Bosna je na poslednja dva meča primila čak devet golova, a samo od Luksemburga je primila šest u ovoj grupi, pošto je 20. juna u Zenici izgubila sa 2:0.

Doduše, treba napomenuti da večeras nisu igrali Džeko i Pjanić, jer su dobili poštedu.

Portugal je u Lihtenštajnu proradio tek u drugom poluvremenu i savladao domaćina sa 2:0. Ronaldo je pogodio u 46. minutu, a prednost udvostručio Kanselo u 57.

Šampioni Evrope iz 2016. godine imaju svih 27 bodova.