utorak 28.03.2023.
22:45

Veliko iznenađenje na "Hempden parku"!

EPA-EFE/Robert Perry

Fudbaleri Škotske priredili su veliko iznenađenje pošto su večeras pred svojim navijačima pobedili selekciju Španije rezultatom 2:0.

Nakon što su pre tri dana pobedili Kipar, Škoti su večeras upisali novi važan trijumf i sada su lideri svoje grupe sa šest osvojenih bodova.

Nakon što je u prvom meču sa Norveškom izveo znatno jači sastav, Luis De La Fuente je večeras kombinovao i to mu se obilo o glavu. Pedro Poro, Hoselu, Merino, Ojarzabal počeli su meč i nisu se proslavili.

Škoti su agresivnom igrom i disciplinom uspeli da iskoriste greške u igri Španije i zasluženo su došli do pobede golovima Skota MekTomineja koji je i večeras postigao dva gola, kao protiv Kiprana.

U sedmom minutu levom stranom je protutnjao Endi Robertson i proigrao MekTomineja koji je pogodio za 1:0.

Škoti su lako mogli da dođu i do ubedljivije prednosti, pošto su do odlaska na odmor velike šanse imali Kristi i Dajks.

De La Fuente je na poluvremenu odmah uveo Nika Vilijamsa i Danija Karvahala, ali to ništa nije promenilo. Naprotiv. Karvahal je očajno reagovao u 51. minutu, Tirni ga je pretrčao i prošao kao da ne postoji, vratio povratnu, na koju je uz malo sreće ponovo naleteo MekTominej za 2:0.

Španci do kraja nisu mogli ništa, De La Fuente je uveo Borhu Iglesijasa i Jaga Aspasa, u samom finišu i Gavija, ali je bilo prekasno za bilo kakve promene.

Očigledno je da De La Fuentea čeka mnogo posla, ali i da mora da napravi bolju selekciju igrača.

Veliku pobedu upisali su i Hrvati koji su na teškom gostovanju pobedili Tursku rezultatom 2:0.

Heroj je bio Mateo Kovačić, dvostruki strelac u 20. i 45. minutu, u oba navrata asistent je bio Mario Pašalić.

Turci su u prvih 15 minuta imali nekoliko prilika, bili su bolji rival, ali su Hrvati u svom stilu pokazali kako znaju da igraju na rezultat i tako su došli do prve pobede u ovom ciklusu.

U istoj grupi, Velšani su ugostili i pobedili Letoniju rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Mur u 41. minutu.

Ovo je prvi trijumf Velšana, koji su u prošlom kolu iznenadili i ukrali bod Hrvatima u gostima, pa ove dve ekipe dele prvo mesto sa četiri boda, Turci imaju tri.

Ulogu favorita opravdali su Švajcarci, koji su savladali Izrael rezultatom 3:0.

Švajcarci su slavili golovima Vargasa, Amdunija i Vidmera i tako upisali drugi trijumf.

Isto su učinili i Rumuni koji su na svom terenu savladali Belorusiju rezultatom 2:0.

U trećem meču ove grupe, tzv. Kosovo i Andora remizirali su 1:1.