EP (kval) - Soboslai u Budimpešti "spašavao" očajnu Srbiju, Mađari "okrenuli" Crnogorce!

nedelja 19.11.2023.
16:55

Mađarska sa stilom otišla na EURO.

EPA-EFE/Robert Hegedus

Fudbaleri Mađarske pobedili su Crnu Goru u Budimpešti sa 3:1 nakon preokreta, u poslednjem kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Mađari su na taj način potvrdili svoje prvo mesto, a na neki način su i pomogli očajnoj Srbiji, koja bi bila druga i da je izgubila od Bugarske, a poraz joj je opasno pretio danas u Leskovcu.

Svečarska atmosfera je vladala na Puškaš areni, pošto su Mađari završili posao i pre ovog meča, pa je domaćin "prespavao" prvo poluvreme.

Crnogorci su u dobroj formi i to su potvrdili u prvom poluvremenu. Izašli su hrabro i sa namerom da se nadmeću sa favorizovanim domaćinom, izveli su dva solidna napada u uvodnih 20 minuta, a dobru igru su materijalizovali u 36. minutu.

Jovetić je jednu dugačku loptu glavom spustio u peterac, a tamo je sjajno reagovao štoper Slobodan Rubežić i savladao golmana Dibuša, za 0:1.

Ipak, u nastavku su Mađari ispoštovali više od 60.000 svojih navijača i otišli na EURO sa stilom.

Na scenu je stupio sjajni igrač Liverpula Dominik Soboslai, koji je u 67. minutu izveo briljantan solo-prodor i matirao Đukića, za 1:1.

Samo minut kasnije odlična akcija Mađarske i novi gol Soboslaija, za 2:1 i preokret.

Konačan rezultat postavio je Nađ u 93. minutu.

Mađari su osvojili grupu sa 18 bodova, na EP ide i Srbija sa 14, Crna Gora je ostala ispod crte sa 11 bodova.