EP U17 (kval) - Sjajni "orlići" idu na Evropsko prvenstvo!

15:53

Bravo!

twitter
twitter

Kadetska rerpezentacije Srbije, igrači mlađi od 17 godina, plasirala se na Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Aleksandra Lukovića danas su u poslednjem kolu kvalifikacione grupe 1 savladali Izrael u Staroj Pazovi sa 3:0 i tim trijumfom izborili mesto na završnom turniru.

Srbiji je u poslednjem kolu bila neophodna pobeda, uz poraz ili remi Belorusa protiv Bosne i Hercegovine što se i dogodilo. Bosanci su sa 2:1 savladali Belorusiju, a "orlići" odigrali sjajno protiv Izraelaca.

Sve je rešno u prvom poluvremenu u kojem je naša selekcija postigla sva tri pogotka.

Povela je Srbija u 20. minutu golom Andrije Maksimovića, pet minuta kasnije "orlići" su duplirali vođstvo pogtokom Mihajla Cvetkovića, da bi konačan rezultat postavio Veljko Vukojević lepim pogotkom u poslednjem minutu prvog dela.

Bez problema su igrači selektora Lukovića sačuvali veliku prednost u nastavku.

Srbija će tako biti učesnik Evropskog prvenstva koje se od 17. maja do 2. juna ove godine održava u Mađarskoj.