EP (U21) - Fodenova magija nedovoljna Englezima, preokret Francuza sa igračem više i odlični Srđan Jovanović!

utorak 18.06.2019.
23:00

Kompletirano je prvo kolo i u Grupi C.

EPA-EFE/ALESSIO MARINI

Posle današnje ubedljive pobede Rumunije nad Hrvatskom (4:1), mnogo veća borba vodila se u derbiju večeri, duelu Francuske i Engleske.

Francuzi su na kraju slavili rezultatom 2:1, posle preokreta u samom finišu meča.

Prvo poluvreme obeležio je neiskorišćen jedanaesterac Francuza, koji je naš arbitar Srđan Jovanović opravdano dosudio u 25. minutu zbog igranja rukom jednog od engleskih igrača u svom kaznenom prostoru. Ipak, golman Henderson je zaustavio šut Dembelea sa bele tačke.

Mnogo više uzbuđenja donelo je drugo poluvreme.

Osam minuta kasnije, novi penal za Francuze, ali i teška povreda Nčama, na koga je u kaznenom prostoru preoštro startovao Čoudri, kome je Jovanović pokazao crveni karton.

Ovoga puta, penal je izveo Oar, ali ni on nije bio precizan, pogodio je stativu, pa su Englezi i dalje vodili.

Ali, sa igračem više na terenu, Francuska je vršila sve jači pritisak koji im se isplatio.