EP U21 - Mota i Trinkao poslali Engleze kući, Francuska sa kreča do bodova protiv "zbornaje"!

nedelja 28.03.2021.
22:53

Rasplet se nazire pred poslednje kolo grupne faze.

EPA-EFE/IGOR KUPLJENIK

U terminu od 21 sat danas su odigrane dve utakmice Evropskog prvenstva za igrače do 21. godine.

Veliki derbi grupe D između Portugala i Engleske završen je pobedom Portugalaca koji su osigrali plasman u četvrtfinale.

Dani Mota je doveo svoj tim do vođstva u 64. minutu, da bi Trinkao deset minuta kasnije sa penala rešio svaku dilemu oko pitanja pobednika. Englezi su ovim porazom izgubili svaku šansu da se dokopaju četvrtfinala pošto se posle bodova računa međusobni skor.

Francuska je popravila utisak iz prvog meča i poraza od Danske, pa su u Sombateliju savladali Rusiju takođe sa 2:0.

Oba pogotka "galski petlovi" postigli su sa penala, prvi Odson Eduar u 15, a drugi Džonatan Kone devet minuta kasnije.

Rusija i Francuska imaju po tri boda i predstoji im velika borba za prolaz dalje iz grupe C, Danska je prva sa šest, dok je Island bez bodova.