EP za mlade: Danci "šiju" sve redom, pirova pobeda Engleza
Skandinavci stoprocentni.

Povezane vesti
Mlada fudbalska reprezentacija Danske nastavila je za izvanrednim partijama na Evropskom prvenstvu pošto je u kompletirala grupnu fazu sa maksimalnim učinkom nakon pobede od 3:0 protiv Rusije.
U meču odigranom u mađarskom Sombathelju lider grupe C stigao je do pobede protiv Rusije nakon dva gola u razmaku od samo jednog minuta.
Za prva dva pogotka velike zasluge idu vezisti Brondbija Jasperu Lindstromu, koji je zabeležio dve asistencije.
Najpre je uposlio Jakoba Bruna Larsena koji je već u 10. minutu zatresao mrežu "zbornaje" nakon odlične asistencije kroz sredinu, a već u sledećem minutu na semaforu je stajalo 2:0 kada se u strelce upisao Andres Drejer nakon sjajnog prodora Lidstroma.
Uprkos sigurnom vođstvu Dancu se nisu zaustavili pa su do kraja meča postigli još jedan pogodak kada se u strelce upisao Karlo Holse u 90. minutu.
U drugom meču grupe Francuska je uspela da dođe do druge uzastopne pobede i plasmana u četvrtfinale trijumfom protiv Islanda u Đeru 2:0.
Golove za "trikolore" postigli su Mateo Genduzi u 17. i Odsone Eduar u 38. minutu.
Maksimalan učinak u grupi i plasman u četvrtfinale obezbedila je selekcija Portugala koja je u ljubljanskim "Stožicama" ubedljivo slavila protiv Švajcarske sa 3:0.
Već u trećem minutu Portugalce je u vođstvo doveo Diogo Lukaš Keiroš, a posao je delovao završen kada je u 60. minutu Trinkao postigao pogodak za 2:0.
Pet minuta kasnije konačnih 3:0 postavio je Fransisko Kanselo čime je Portugalu potvrdio ubedljivu pobedu i maksimalan učinak pred početak naredne faze.
Osim Portugala odlazak među osam najboljih selekcija na Starom kontinentu izborila je i reprezentacija Hrvatske koja je sa 2:1 izgubila od Engleske, ali je zbog bolje gol-razlike izborila prolaz dalje.
Golove za Gordi Albion u Koperu postigli su Eze u 12. minutu i vezista Liverpula Kurtis Džons u 74. minutu.
Ključni gol za "vatrene" postigao je defanzivac Lila Domagoj Bradarić, koji je bio nedovoljan za pobedu, ali jeste za prolaz.
0 Komentara