Epilog najskuplje utakmice na svetu, Sautemptonu 157.000.000 evra i Premijer liga!

nedelja 26.05.2024.
18:04

Klub u vlasništvu Srbina Dragana Šolaka ponovo u eliti.

Adam Davy/PA via AP)

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se danas u Premijer ligu pošto su u finalu plejofa Čempionšipa na Vembliju savladali Lids rezultatom 1:0.

"Sveci" su se posle samo jedne sezone u nižem rangu vratili među englesku elitu i to tako što su današnjeg rivala savladali po treći put ove sezone.

Igrao se 24. minut kada je Smolboun poslao lepo dodavanje ka Adamu Armstrongu koji je utekao odbrani Jorškiraca i savladao nemoćnog Melijea.

Armstrong je u finišu prvog poluvremena propustio dobru priliku kada je njegov udarac glavom odbranio Melije, da bi na drugoj strani

Odmah na početku drugog dela igre, udarac Samervila završio je preko gola, da bi na drugoj strani zapretio Edozi.

Pokušao je Danijel Farke da izmenama razdrma svoju ekipu, umalo je u tome i uspeo pošto je Džejmsov fantastičan udarac od prečke završio ispred gol-linije, međutim Lids nije mogao da se vrati u meč.

Tako je timu koji je u većinskom vlasništvu Srbina Dragana Šolako pripalo jedino preostalo mesto u Premijer ligi, ali i najmanje 157.000.000 evra na ime nagrade zbog plasmana u viši rang i TV prava za ovaj meč.