četvrtak 11.05.2017.
21:34

U toku su revanš mečevi polufinala Lige Evrope, Mančester na svom stadionu brani prednost iz Viga.

EPA/NIGEL RODDIS

Fudbaleri Mančester junajteda upisali su pobedu protiv Selte na "Balaidosu" od 0:1, strelac pobedonosnog gola bio je Markus Rašford iz slobodnog udarca.

Večeras četa Žozea Murinja na svom terenu pokušava da zadrži ili uveća prednost protiv španskog sastava i plasira se u finale, koje se ove godine igra u Stokholmu, kako je prioritet "Đavola" osvajanja LE i plasman u Ligu šampiona naredne godine kroz to takmičenje.

Murinjo je izveo najbolji sastav koji je imao na raspolaganju, više o tome OVDE.

U uvodnim minutima utakmice videli smo sjajan potez Pola Pogbe, francuski internacionalac je pokazao kakvu tehniku ima, kada je na sredini terena zadržao loptu između dvojice čuvara i potom se stuštio ka golu Selte. U nastavku je Rašford slabo prihvatio njegov pas, te je čitava akcija propala.

Pogledajte kako je to izgledalo.

Ipak, samo par minuta kasnije, rapsodija na tribinama "Old Traforda", mrežu Selte je pogodio Maruan Felaini.

Rašford je poslao sjajan centaršut ka korpulentnom Belgijancu, a ovaj je glavom matirao Alvareza za veliku prednost Junajteda.

Sada "Crveni Đavoli" imaju 2:0 u dvomeču i gol u gostima, Selta mora da postigne dva gola u nastavku utakmice.

Pogodak Felainija iz 17. minuta pogledajte u nastavku.