20:34

Važna pobeda, za nadu u ostanak u La ligi.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Fudbaleri Espanjola pobedili su Hetafe 1:0 u okviru 32. kola španske La lige.

Ubedljiviji su bili domai u prvom delu utakmice, uputili sedam šuteva, od toga ča četiri u okvir gola protivnika, međutim iz igre nisu stigli do pobede, već preko penala.

Zbog igranja rukom igrača Hetafea dosuđen je penal za domaću ekipu. Hoselu je realizovao pogodak u 28. minutu u leve rašlje za 1:0 i ispostaviće se konačan rezultat.

Drugo poluvreme proteklo je u sličnom maniru, Espanjol je pokušavao iz kontri, dok su igrači Heta čuvali više loptu u nogama.

Darder je u 90. minutu imao priliku da donese još malo uzbuđenja i udvostruči vodstvo, ali nije se snašao ispred golmana Hetafea.

Možda utakmica nije bila sa mnogo golova, ali je na tribinama navijačima domoćih bilo prilično uzbudljivo, a i dobili su važna tri boda za svoj tim.

Srpski reprezentativac odigrao svih 90 minuta za Hetafe, dok je Stefan Mitrović u igru ušao u 81. minutu.

Posle ovog meča oba tima imaju po 31 bod i na deobi su 18. pozicije, koja svakako vodi u drugi rang takmičenja.