Espanjol se približio polufinalu Kupa Kralja

Autor: Janko Glavonjić
četvrtak 22.01.2015.
23:57

Fudbaleri Espanjola su u prvom meču četvrtfinala Kupa Kralja savladali Sevilju i tako se približili plasmanu u polufinale.

sportske.net

Espanjol je savladao Sevilju sa 3:1, i tako ostvario solidnu prednost pred revanš meč, koji će se odigrati u Sevilji.

Već u 18. minutu domaći su poveli, gol je postigao Sajsedo, na asistenciju Sančeza, a rezultatom 1:0 je i završeno prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili svoju dominaciju, iako su gosti imali više loptu u nogama, domaći su bili mnogo konkretniji, više šutirali na gol, i to im je i donelo rezultat.

Garsija je u 74. minutu povisio prednost na 2:0 iz jedanaesterca, dok je Lukas u 81. minutu postigao i treći gol za Espanjol.

Tada se činilo da je tim iz Barselone ostvario nedostižnu prednost, ali je ipak Karlos Baka u poslednjim trenucima meča smanjio na 3:1 i tako vratio nadu u prolaz Sevilji.