21:55

Tavares jedini strelac.

EPA-EFE/STR
EPA-EFE/STR

Fudbaleri Zelenortske Republike odlično su startovali na Afričkom kupu nacija pošto su u prvom kolu grupe A savladali Etiopiju 1:0 iskoristivši igrača više kojeg su imali od 12. minuta.

Strelac pobedonosnog gola bio je iskuni napadač Hulio Tavares na asistenciju Garija Rodrigeza u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Etiopija je od 12. minuta bila oslabljena nakon isključenja štopera Bajeha i tako olakšala posao rivalu da dođe do bodova.

Fudbaleri Zelenortske Republike su mogli da slave i ubedljiviju pobedu da je u finišu meča Keni Roka Santos bio precizniji, ali se i jedan gol pokazao kao dovoljan za vrednu pobedu i drugo mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao lider Kamerun.

Etiopija će drugo kolo i duel protiv Kameruna dočekati sa začelja tabele, dok će Zelenortska Republika pokušati da za četiri dana dotuče Burkinu Faso.