Euro 2020 (kval.) - Nemačka brojala do osam, Belgija maksimalna, minimalac u Budimpešti!

Epa/Anatoly Malatsev

Grupa C

Belorusija - Severna Irska 0:1
Nemačka - Estonija 8:0

Gosti su uspeli da zadrže maksimalan učinak, domaćini nis uspeli da osvoje prvi bod u tekućim kvalifikacijama ni u četvrtoj utakmici, na "Borisov Areni" Irci su slavili sa 1:0 u golom MkNaira u 86. minutu.

Sa druge strane, Nemci uopšte nisu imali milosti protiv Estonije. "Panceri" su već do poluvremena bacili "petardu" gostima iz Estonije. od 10-og do 37-og minuta golove su postizali redom Rojs, Gnabri, Gorecka, Gundogan iz penala i ponovo Rojs. U drugom poluvremenu se u strelce ponovo upisuje Gnabri da bi u 79. minutu Verner postigao sedmi a potom devet minuta kasnije Liroj Sane stavio tačku osmim golom za "Pancere".

Grupa E

Azerbejdžan - Slovačka 1:5
Mađarska - Vels 1:0

Slovačka je u Bakuu već na kraju prvog poluvremena imala prednost od 1:3, golove za goste su postigli Lobotka, Kučka i Hamšik, nadu domaćinu je dao Šejdajev golom u 29. minutu. Marek Hamšik podiže na 4:1 u 57. minutu da bi tačku stavio Hančko pet minuta pre kraja susreta.

Mađarska se minimalnom pobedom u Budimpešti ipak vratila namesto lidera grupe E. Čovek odluke u 81. minutu je bio Mate Patkai.

Grupa I

Kazahstan - San Marino 4:0
Belgija - Škotska 3:0
Rusija - Kipar 1:0

Meč Kazahstana i San Marina se igrao sa početkom od 16 časova, više o njemu OVDE.
Belgija je zahvaljujući golovima Romelua Lukakua i Kevina De Brujnea zadržala maksimalan učinak u prve četiri utakmice, napadač Junajteda je postigao golove u 45-om i 57-om minutu, da bi kreativac "Građana" postigao treći gol u nadoknadi drugog poluvremena.

Rusija je minimalnom pobedom od 1:0 nastavio poteru za Belgijom, gol vredan tri boda je postignut u 38. minutu od strane Alekseja Ionova.