EURO (kval) - Bosna bez rešenja za Bruna Fernandeša, pogodio Zvezdin nesuđeni napadač!

subota 17.06.2023.
22:44

U terminu od 20.45 večeras je odigrano šest utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

GRUPA A

Fudbaleri Gruzije ostvarili su večeras veliku pobedu na Kipru gde su slavili sa 2:1.

Gosti su poveli u 31. minutu kada je mrežu domaće ekipe zatresao Žorž Mikautadze, nesuđeni napadač Crvene zvezde, ali je Kipar devet minuta kasnije poravnao rezultat preko Pitasa sa penala.

Trijumf Gruzinima doneo je Davitašvili u 84. minutu, a čitav meč u pobedonosnoj ekipi odigrao je i levi bek Crvene zvezde Irakli Azarovi.

GRUPA E

Reprezentacija Češke ostvarila je laku pobedu na Farskim ostrvima protiv domaće ekipe rezultatom 3:0.

Već posle prvih 45 minuta, izabranici Jaroslava Šilhavija vodili su sa dva gola zahvaljujući Krejčiju u 15. i Černomu 44. minutu.

Konačan rezultat postavio je Černi svojim drugim pogotkom u 75. minutu.

U okviru iste grupe, selekcija Albanije slavila je u Tirani protiv Moldavije sa 2:0.

Golove za pobednički tim postigli su Asani u 52. i Bajrami u 76. minutu susreta.

GRUPA F

Belgija je u Briselu odigrala nerešeno 1:1 protiv Austrije.

Gosti su kao autsajderi došli do vođstva u 22. minutu kada je Mangala postigao autogol, te izdržali do kraja poluvremena.

Drugi deo meča doneo je još veći pritisak Belgijanaca koji je rezultovao golom Lukakua u 61. minutu, međutim više od toga "crveni đavoli" nisu mogli.

GRUPA J

Selekcija Portugala trijumfovala je u Lisabonu nad Bosnom i Hercegovinom sa 3:0.

Domaćin je stigao do vođstva u finišu prvog poluvremena, igrao se 44. minut kada je Bernardo Silva zatresao mrežu Šehića.

Držali su se "zmajevi" pokušavajući da napadnu, ali sve je bilo praktično rešeno u 77. minutu kada je pogodio Bruno Fernandeš.

Fudbaler Mančester junajteda postavio je konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena.

U istoj grupi, Slovačka je slavila na Islandu rezultatom 2:1.

Gosti su poveli golom Kucke u 27. minutu, da bi u 41. Finbogason izjednačio rezultat.

Trijumf slovacima doneo je Suslov u 70. minutu meča.