EURO (kval.) - Englezi praktično na prvenstvu, perfektni Ukrajinci takođe!

Ukrajinci učinili uslugu Srbiji. Turska i Francuska blizu plasmana.

Grupa A

Bugarska - Engleska 0:6
Kosovo* - Crna Gora 2:0
slobodna Češka

U Sofiji na stadionu "Vasil Levski" veliki problemi zbog rasizma, domaći navijači su majmunskim kricima "pozdravili" tamnopute fudbalere reprezentacije Engleske koja je lagano slavila.

Već posle prvog poluvremena je bilo jasno da će Englezi odneti čitav plen i da će se plasirati na EURO.

Golove su postigli Markus Rašford u 7. minutu, Ros Barkli u 20. i 32. minutu, odnosno Rahim Sterling u 4. minutu nadoknade prvog poluvremena.

Velikih 5:0 postavlja Rahim Sterling u 69. minutu, a konačnih 0:6 postavlja Hari Kejn.

Na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini reprezentacija tzv. države Kosovo je slavila protiv Crne Gore rezultatom 2:0, a strelci su bili Rahmani i Murići.

Grupa B

Litvanija - Srbija 1:2
Ukrajina - Portugal 2:1
slobodan Luksemburg

Ukrajinci su uspeli da se plasiraju na EURO 2020. godine. Oni su danas savladali Portugal na svom terenu rezultatom 2:1 i tako su dali nadu našoj reprezentaciji da može na EURO preko ovih kvalifikacija.

Jaremčuk je u 6. minutu doneo prednost domaćima nakon kornera, da bi Jarmolenko povisio na 2:0 u 27. minutu.

Ipak, Stepanenko dobija drugi žuti karton u 72. minutu kada je igrao rukom u kaznenom prostoru, Kristijano Ronaldo je izveo najstrožu kaznu i smanjio na 2:1. Bio je to njegov 700. gol.

Ipak, gosti nisu uspeli da se oporave, domaći su stigli do pobede.

Grupa H

Francuska - Turska 1:1
Island - Andora 2:0
Moldavija - Albanija 0:4

Francuzi bi pobedom protiv Turske obezbedili plasman na EURO, ali se ona nije desila. Prvi gol na stadionu "Sent Deni" u Parizu postigao je Olivije Žiru u 76. minutu utakmice nakon asistencije Antoana Grizmana, a izjednačio je Ajhan šest minuta kasnije.

Ipak, samo teorija može da odvoji Francuze od plasmana na EURO.

Island ne odustaje od Evropskog prvenstva, oni su savladali Andoru lagano sa 2:0 golovima Sigurdsona i Sigtorsona.

U duelu koji je bio nebitan, Albanija je slavila protiv Moldavije golovima Čikalešija, Barea, Trašija i Manaja.