ponedeljak 19.06.2023.
22:51

Englezi surovi, Francuzi jedva...

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbalske reprezentacije Engleske i Francuske upisale su pobede u večerašnjim utakmicama u okviru kvalifikacija za EURO 2024.

Veče je definitivno obeležio Bukajo Saka koji je postigao het-trik, a jedan i evrogol posle asistencije TAA.

Grupa B:

Francuska - Grčka 1:0
Republika Irska - Gibraltar 2:0

Francuzi su se neočekivano mučili, ali su na kraju uspeli da slome otpor čvrstih Grka.

Čovek odluke bio je Kilijan Mbape koji je u 50. minutu iz penala postigao jedini pogodak.

Francuzima je dodatno olakšao posao Mavropanos koji je 20 minuta pre kraja zaradio direktan crveni karton.

Domaći su imali još šansi da osiguraju ubedljiviju pobedu, ali do kraja nije bilo promene rezultata.  Francuzi su tako ostali maksimalni sa 12 bodova, dok su Grci drugi sa šest i mečom manje.

U drugom meču ove grupe, Irska je konačno pobedila, pošto je savladala Gibraltar 2:0.

Strelci za Irce bili su Džonston u 53. minutu i mladi napadač Brajtona Ferguson u 59.

Ircima je ovo prva pobeda nakon dva  poraza i sada dele treće i četvrto mesto sa Holandijom.

Standings provided by Sofascore

Grupa C:

Ukrajina - Malta 1:0
Engleska - Severna Makedonija 7:0

Englezi su baš bili nemilosrdni prema Makedoncima, pošto su večeras postigli čak sedam pogodaka - 7:0.

Mrežu Stoleta Dimitrijevskog načeo je Kejn u 29. minutu, da bi u 39. pogodio i Saka posle asistencije Kajla Vokera.

U nadoknadi prvog dela Rašford je pogodio za 3:0.

U 47. minutu videli smo najlepši potez na meču, TAA je uputio nestvarnu asistenciju za Saku koji je postigao evrogol pod prečku za 4:0.

Saka je i u 51. minutu bio na pravom mestu, posle asistencije Kejna za 5:0, a Makedonce su dokusurili Filips u 64. i Kejn u 73. minutu.

Englezi su kao i Francuzi maksimalni sa 12 bodova, Ukrajinci koji su ranije pobedili Maltu imaju šest bodova, a Italijani tri uz meč manje od Ukrajine i dva od Engleske...