Euro (kval.) - Ukrajina na čelu naše grupe, Crnogorci razljutili Englesku, rutina svetskog šampiona!

ponedeljak 25.03.2019.
22:44

Pet mečeva odigrano je u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, pored susreta u Lisabonu između Portugalije i Srbije.

EPA-EFE/BORIS PEJOVIC

Grupa B

Luksemburg - Ukrajina 1:2
Portugalija - Srbija 1:1

Ukrajinci su u poslednjim minutima utakmice u Luksemburgu stigli do tri boda.

Domaćin je poveo u 34. minutu, David Turpel je bio strelac.

Ukrajinci dolaze do poravnanja samo šest minuta kasnije, preko Cigankova.

Gosti su očekivano bili dominantni, ali je selekcija Luksemburga imala svoje šanse iz kontri, da bi Ukrajinci stigli do sva tri boda u trećem minutu nadoknade, kada je Rodriges postigao autogol.

Više o duelu između Portugalije i reprezentacije Srbije OVDE.

Grupa A

Crna Gora - Engleska 1:5
Kosovo* - Bugarska 1:1

Selekcija Crne Gore ugostila je Englesku, poveli su u 17. minutu preko Vešovića, ali su gosti poravnali već u 30. minutu preko Kina, da bi Barkli doneo preokret "Gordom Albionu" u 38. minutu.

U nastavku je igrao samo jedan tim, puleni Gereta Sautgejta su došli do trećeg gola u 59. minutu, ponovo je vezista Čelsija Barkli bio strelac, da bi 12 minuta kasnije Hari Kejn povisio na 4:1 za Engleze.

Sve je bilo jasno u Podgorici, da bi 10. gol u prva dva meča kvalifikacija za Engleze, svoj četvrti, postigao Rahim Sterling, koji igra u neverovatnoj formi u poslednje vreme.

U drugom duelu, selekcija Kosova* odigrala je nerešeno sa Bugarskom.

Bugari su poveli u 39. minutu preko Božikova, da bi konačan rezultat u 61. minutu postavio Zeneli.

Grupa H

Turska - Moldavija 4:0
Andora - Albanija 0:3
Francuska - Island 4:0

Ranije danas Turska je deklasirala Moldaviju, više OVDE.

Francuska je ubedljivo slavila protiv Islanda pred svojim navijačima, bilo je 4:0 za aktuelne šampione sveta.

Poveli su u 12. minutu, strelac je bio Samuel Umtiti, na asistenciju Mbapea.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 68. minutu Žiru novim golom povisio na 2:0

Samo 10 minuta kasnije, sve je postalo jasno na stadionu u Parizu, Kilijan Mbape postiže novi pogodak.

Konačan rezultat postavio je Grizman u 84. minut, drugu asistenciju tom prilikom upisao je Mbape.

Albanija je nakon poraza od Turske slavila u Andori.

Poveli su preko Sadikua u 21. minutu, da bi na 2:0 povisio  Balaj u 87. minutu susreta. Konačan rezultat postavio je Abraši u šestom minutu nadoknade.