Euro (U21) - Rumunija u uzbudljivoj završnici poslala Englesku kući!

petak 21.06.2019.
20:41

U okviru drugog kola Evropskog prvenstva za mlade u Italiji i San Marinu, sastale su se selekcije Engleske i Rumunije.

EPA-EFE/ALESSIO TARPINI

Utakmica na stadionu "Dino Manuci" u Ćezeni rešena je u poslednjim trenucima, drugu pobedu na finalnom turniru upisala je selekcija Rumunije, koja je slavila protiv Engleske sa 2:4 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi Rumuni "probili led" u 76. minutu, strelac je sa kreča bio Puškaš.

Uzvratili su Englezi samo tri minuta kasnije, strelac je bio Demeraj Grej.

Ipak, u 85. minutu Rumunija ponovo dolazi do prednosti, greška odbrane "Gordog Albiona", do lopte je došao Hađi, koji postiže sjajan gol sa ivice kaznenog prostora za 2:1.

Ponovo su Englezi ekspresno odgovorili, Temi Abraham se odlično snašao u kaznenom prostoru rivala nakon centaršuta sa desne strane, sa par metara je matirao golmana Rumunije i poravnao rezultat.

Ipak, već u narednom napadu Rumunija dolazi do nove prednosti, Koman je oprobao svoj udarac iz velike udaljenosti, šutirao je snažno ka prvoj stativi, golman Engleske Henderson je katastrofalno odreagovao, te ju morao i treći put da vadi loptu iz mreže, 3:2.

Sve je postalo jasno u Ćezeni u trećem minutu nadoknade, loša izbijena lopta od strane engleske odbrane, lopta pada pred Komana, koji još jednom pokazuje da ima sjajan udarac, raspalio je po lopti i zatresao mrežu rivala po drugi put na utakmici, ovoga puta mladi Henderson nije imao šanse.

Rumunija maksimalna nakon dva kola, na korak su od plasmana u polufinale, dok su Englezi završili takmičenje.