subota 23.09.2023.
20:27

Ubedljivo protiv Brentforda.

@Everton/Twitter

Fudbaleri Evertona pobedili su Brentford  u gostima rezultatom 3:1 u okviru šestog kola Premijer lige.

Everton je poveo već u 6. minutu posle centaršuta, Tarkovski je glavom spustio loptu, a Dukure je zakucao u gol za 1:0.

Imale su "karamele" dve dobre prilike da povećaju vodstvo, ali falilo je malo više preciznosti.

Iskoristio je ove promašaje Brentford, koji stiže do izjednačenja u 28. minutu meča posle preciznog šuta Jensena, lopta se odbila od stativu i završila iza Pikforda.

Nerešen rezultat bio je aktuelan i na poluvremenu, a do promene je došlo u 67. minutu.

Meknejl je poslao loptu iz kornera, a Tarkovski bio najviši u skoku, te je presudio svom bivšem timu i zahvaljujući njemu Everton je poveo 2:1.

U 71. minutu Kalvert Luin postigao je gol za 3:1. Izgubio je Brentford loptu na polovini terena, Garner je dodao Luinu, koji je šutirao iz kaznenog prostora posred gola i tako stavio tačku na ovaj meč.