nedelja 15.05.2022.
19:35

Težak poraz...

EPA-EFE/ANDREW YATES

Fudbaleri Evertona izgubili su na svom "Gudisonu" od Brentforda rezultatom 2:3 u 37. kolu Premijer lige.

Everton je  odlično počeo meč, Kalvert-Luin je doneo prednost domaćima u 10. minutu, ali je onda u 18. Brentvajt dobio direktan crveni karton.

Brentford je do izjednačenja došao u 37. minutu autogolom Kolmena. Ričarlison je u nadoknadi prvog dela iz penala dao gol za novo vođstvo Evertona, ali to nije bilo dovoljno.

Brentford je preokrenuo, u 62. minutu Eriksen je proigrao Visu za 2:2, a potom je Enri u 64. pogodio za 2:3.

Salomon Rondon je ušao u 84. minutu i već u 86. je žestokim startom zaradio novi crveni karton, i tada je sve bilo gotovo.

Everton je i dalje u dobroj poziciji da opstane, ima dva boda više od Barnlija i bod od Lidsa, ali ako izgubi od Kristal Palasa i Arsenala, mogao bi da ispadne.