subota 26.02.2022.
20:26

"Građani" slavili posle mnogo muke, a posebno je zanimljiv bio finiš meča.

EPA-EFE/ANDREW YATES

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Everton u Liverpulu rezultatom 1:0 u okviru 27. kola engleske Premijer lige.

Gostujuća ekipa slavila je posle veoma teške borbe, presudio je momenat iz finiša meča kada je zakazala odbrana "karamela".

"Građani" su imali ogromnih problema da probiju organizovanu odbranu domaće ekipe, u prvom poluvremenu videli smo pokušaj De Brujnea koji je odbranio Pikford i na drugoj strani istu reakciju kod udarca Ričarlisona.

Siti je krenuo u totalnu ofanzivu od početka drugog poluvremena, ređale su se prilike Fodena, Stounsa, De Brujnea, a Gvardiola je reagovao uvođenjem Gabrijela Žezusa i Mareza.

Takav pristup se i isplatio Sitiju, igrao se 82. minut kada se Fil Foden odlično snašao u kaznenom prostoru posle nesrećne greške odbrane i loptu sproveo u mrežu.

Već u narednom napadu dogodio se veoma kontroverzan momenat, Rodrigo je u svom kaznenom prostoru, čini se, igrao rukom, ali je sudija Tirni i pored VAR asistencije odlučio da ne dosudi penal za Everton.

Lider je tako uspeo da sačuva šest poena prednosti u odnosu na Liverpul, dok je Everton samo bod iznad zone ispadanja.