utorak 29.10.2019.
20:50

Početak vanrednog, 10. kola Serije A u znaku je srpskog reprezentativca!

Beta/Serena Campanini/ANSA via AP

U prvoj utakmici 10. kola Serije A, Verona je kao gost savladala Parmu rezultatom 1:0.

Junak trijumfa je reprezentativac Srbije Darko Lazović, koji je u 10. minutu postigao jedini gol, i to kakav! Posle akcije gostiju po levoj strani, lopta na kraju dolazi do Lazovića na nekih dvadesetak metara od gola, odakle je nekadašnji Zvezdin fudbaler uputio neodbraniiv projektil pod prečku, u gornji desni ugao gola golmana Sepea.

U nastavku meča, Žervinjo je propustio nekoliko prilika da Parmi donese izjednačenje, a mogao je i Lazović još jednom da zatrese mrežu u 66. minutu, kada je loptu poslao pored stative.

Završnica meča protekla je u znaku domaćina, a prilike za izjednačenje propuštali su Darmijan, Dermaku i Karamo...

Verona je izdržala, sačuvala minimalnu prednost i upisala treću pobedu od početka sezone, ujedno i prekinula mini-seriju od dva vezana poraza. Parma je pretrpela peti poraz.

Program se nastavlja večeras od 21 čas, kada se sastaju Breša i Inter.