Evrogol Havija Gere za erupciju na "Mestalji", Viljareal ne odustaje od LŠ, Espanjol tone

četvrtak 27.04.2023.
21:29

Kakve lude utakmice...

EPA-EFE/KAI FORSTERLING

Fudbaleri Valensije pobedili su ekipu Valjadolida rezultatom 2:1, dok je Viljareal pobedio Espanjol rezultatom 4:2 u poslednjim mečevima 31. kola La Lige.

Meč na "Mestalji" obeležio je štoper Valensije Dijakabi. On je već u šesto minutu loše prihvatio loptu kao poslednji igrač odbrane, Larin mu je ukrao i potom savladao Mamardašvilija za 0:1.

Valensija je preuzela inicijativu i svim silama krenula po bodove vredne opstanka.

Na isteku sata igre Dijakabi se iskupio za grešku kod gola, pošto je posle Almeidinog prekida glavom savladao Masipa za 1:1.

U poslednjim trenucima meča, mladi Havi Gera je zapalio "Mestalju", povukao je loptu kroz sredinu i onda maestralno pogodio gornji levi ugao za 2:1 i pobedu možda i vrednu opstanka.

Viljareal je na svom stadionu "De la Keramika" pobedio Espanjol rezultatom 3:2 i tako ostao u trci za plasman u Ligu šampiona, dok je Katalonce gurnuo ka drugoj ligi.

Uzbuđenja nije bilo sve do 45. minuta kada je Puado postigao pogodak za 0:1.

Viljareal je nastavio da napada, a u 53. minutu Kapue je iskoristio asistenciju kapitena Danija Pareha za 1:1.

Pareho je u 63. minutu promašio penal, ali je srećom odmah ispravio svoju grešku i preokrenuo na 2:1.

Ali, tu nije bio kraj, jer je već u 73. minutu Brajtvajt asistirao za Hoselua za 2:2 i novo izjednačenje.

Viljareal je svoj kvalitet potvrdio u 80. minutu, Džekson je iskoristio asistenciju Morena za 3:2 i veliku pobedu Viljareala, koju je u finišu samo potvrdio Kapue svojim drugim golom na meču.

Večerašnjim ishodima profitirali su Valensija i Viljareal bodovima za opstanak i plasman u Evropu, Espanjolu se smeši povratak u drugu ligu, a sada opet ni Valjadolid nije daleko.