petak 25.10.2024.
23:03

Gosti su najveći deo posla obavili u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

U prvoj utakmici 11. kola španske La Lige, Sevilja je večeras kao gost savladala ekipu Espanjola sa 2:0.

Belgijanac Lukebakio je bio čovek odluke sa svoja dva pogotka, a oba je postigao u prvom poluvremenu.

Prvi pogodak je bio pravi evrogol u 20. minutu, kada je Lukebakio prihvatio loptu na dvadesetak metara od protivničkog gola, a onda poslao neodbranjiv projektil u gornji desni ugao gola golmana Garsije - 0:1.

Prednost je udvostručio pred kraj prvog poluvremena. Dugo su gosti ''pleli mrežu'' oko kaznenog prostora Espanjola, a onda sa desne strane lopta dolazi do Lukebakija koji sa nekih 13 metara postiže još jedan efektan gol - 0:2!

Domaći su u nastavku pokušavali da vrate rezultatsku neizvesnost, imali su dosta pokušaja ka golu Sevilje, ali uglavnom su to bili šutevi van okvira gola.

U 79. minutu domaći su tražili i jedanaesterac zbog igranja rukom jednog igrača Sevilje u svom kaznenom prostoru, ali posle VAR provere utvrđeno je da nema osnova za šut sa bele tačke.

Mogli su gosti i do ubedljivije pobede u finišu, ali je ostao na snazi rezultat s kraja prvog poluvremena. Doprinos ovom trijumfu dao je i naš reprezentativac Nemanja Gudelj koji je odigrao ceo meč.