FA kup - Njuport pokazao zube sa dva prelepa gola, Junajted ipak ide dalje

19:28

Na kraju, tesna pobeda...

@ManUtd
@ManUtd

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su danas kao gosti pobedili Njuport rezultatom 4:2.

Delovalo je posle 15 minuta da je Junajted već rešio pitanje pobednika, ali, Njuport je uspeo da se vrati u meč i nadoknadi dva gola zaostatka.

U sedmom minutu, Antoni je vratio loptu, a Bruno Fernandeš je dočekao i pogodio prvi ugao za 0:1.

Već u 13. minutu bilo je 0:2, kada je Dalo pronašao Maina, koji je pogodio od stative sa nekih 15 metara.

Ali, Njuport je uspeo da se vrati i sustigne zaostatak. U 36. minutu Moris je postigao evrogol, iskosa sa desne strane sa nekih 25 metara probušio je mrežu za 1:2.

U stilu premijerligaških timova, u 47. minutu, Njuport je izveo prelepu akciju koju je realizovao Evans posle asistencije Luisa za 2:2 i veliko slavlje domaćih navijača.

Međutim, Junajted je posle 20 minuta stigao do novog vođstva, Šo je šutirao, lopta se od stative odbila pravo na nogu Antonija koji je pogodio za 2:3

Njuport ovaj put nije imao snage za povratak pa je Junajted u nadoknadi uspeo da postigne i četvrti pogodak, pošto je Hojlund pokupio odbitak za konačnih 2:4.

Ten Hagov tim je tako ipak opravdao ulogu favorita za plasman u narednu rundu.