FA kup - Krv i haos u Birmingemu, Vulverhempton prošao dalje posle prekida!

nedelja 28.01.2024.
16:30

Scene koje Engleska dugo nije videla...

Bradley Collyer/PA via AP

Fudbaleri Vulverhemptona plasirali su se danas u osminu finala FA kupa, pošto su na gostujućem terenu pobedili drugoligaša Vest Bromvič Albion sa 2:0, u utakmici koja je bila prekinuta zbog nereda navijača.

Utakmica je bila prekinuta u 81. minutu pri vođstvu Vulverhemptona 2:0. Gosti u poveli u 38. minutu golom Pedra Neta, a posle pogotka Mateusa Kunnje u 78. minutu utakmica je prekinuta zbog nereda.

Gostujući navijači ubacivali su predemete u teren, zatim je izbila tuča na drugom delu stadiona, a jedan navijač Vest Bromviča utrčao je u teren. Redari i policija su pokušavali da smire situaciju, a igrači obe ekipe su u 82. minutu otišli u svlačionice.

Pre toga, na snimcima se moglo videti kako igrač Vest Bromviča Kajl Bartli izvodi dvoje dece sa terena.

Posle prekida koji je trajao 38 minuta utakmica je nastavljena, do kraja nije bilo promene rezultata, pa se Vulverhempton plasirao u osminu finala.