FA kup - Lester i Brajton u osmini finala

18:06

Pobede "lisica" bez problema, slavio i Brajton.

EPA-EFE/NEIL HALL

Među 16 najboljih timova u FA kupu ove sezone gledaćemo Brajton i Lester.

"Lisice" nisu imale nikakav problem protiv rivala iz Čempionšipa, ekipe Birmingema, bilo je 3:0, a sve golove smo videli u drugom poluvremenu.

U 47. minutu Vardi je doveo domaće u prednost, da bi do kraja Akgun i Praet postigli po još jedan gol za konačnih 3:0.

Brajton je uspeo da savlada Šefild junajted, vodili su 0:2, Buonanote i Žoao Pedro su postigli golove, da bi Hamer i Osula do kraja poluvremena izjednačili.

Ipak, Žoao Pedro iz penala i isti igrač u 67. minutu su odveli Brajton u narednu fazu. Pobedu je potvrdio Velbek u 7. minutu nadoknade.

U duelu Lidsa i Plimuta bilo je 1:1 i igraće se novi meč, a Luton je slavio protiv Evertona u gostima rezultatom 2:1.

Mikolenko je postigao autogol u 39. minutu, a na 1:1 izjednačio je fudbaler Evertona Herison u 55. minutu.

Vudrou je u 6. minutu nadoknade utakmice odveo Luton do pobede i plasmana u osminu finala.