FA kup - Lids "petardirao" Kardif, proradila kaznena ekspedicija Džesija Marša

sreda 18.01.2023.
22:40

Lids dominantno do naredne runde.

screenshot: Twitter.com

Fudbaleri Lidsa plasirali su se u narednu rundu FA kupa pošto su večeras u ponovljenom meču razbili Kardif rezultatom 5:1.

Ekipa Džesija Marša je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu posle kog je bilo 3:0.

Lids je krenuo silovito i već prvom minutu Rodrigo Moreno je asistirao za Đnonta koji je pogodio za 1:0.

Rodrigo je potom u 34. minutu duplirao prednost Lidsa, a onda je u 36. Đnonto postigao drugi gol posle nove asistencije Herisona - 3:0.

Ubedljiva prednost otvorila je mogućnost Džesiju Maršu da na poluvremenu odmori Morena, a uvede oporavljenog Patrika Bamforda koji je odmah pokazao da se vraća u formu.

Bamford je sa dva brza pogotka u 71. i 76. minutu stavio tačku na ovaj meč.

Kardif je do kraja uspeo samo da ublaži ubedljiv poraz sa dva pogotka, Robinson je pogodio u 84. minutu i potom u poslednjim sekundama iz penala za konačnih 5:2.

Lids se tako plasirao u narednu rundu gde će sastati sa boljim iz ponovljenog meča između Akringtona i Boreham Vuda koji se igra 24. januara.