FA kup - Ma, kakav derbi, Siti se igrao sa Čelsijem, Vila ispala od četvrtoligaša!

nedelja 08.01.2023.
19:26

Siti može i bez Halanda, Aston Vila se obrukala.

EPA-EFE/Adam Vaughan

Ono što je trebalo da bude najveći derbi trećeg kola FA kupa pretvorilo se u "igru mačke i miša".

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali ekipu Čelsija rezultatom 4:0 i tako se kvalifikovali u četvrtu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Dugo će Grejem Poter pamtiti taktičku lekciju koju mu je priredio Pep Gvardiola, sve je bilo gotovo praktično u prvih 45 minuta kada su "građani" već vodili sa tri gola razlike.

Goleadu domaćina otvorio je Rijad Marez fantastičnim slobodnim udarcem u 23. minutu, da bi Hulio Alvarez sedam minuta kasnije sa penala udvostručio prednost svoje ekipe.

Sjajnu timsku akciju iz 38. minuta je posle dodavanje Vokera golom krunisao Fil Foden, pa je već tada bilo jasno da će Čelsi teško izbeći poraz.

Meč sa klupe ispratio je Erling Haland, ali Siti je mogao i bez njega, konačan rezultat na kraju postavio je Rijad Marez u 85. minutu udarcem sa penala.

Veliko iznenađenje priredio je četvrtoligaš Stivenejdž koji je u Birmingemu izbacio Aston Vilu rezultatom 2:1.

Vodila je Vila od 33. minuta golom Sansona, ali sve je pošlo po zlu u 85. minutu kada je isključen Dendonker.

U razmaku od samo tri minuta, Stivenejdž je pogocima Rida u 88. i Kembela u 91. minutu priredio najveće iznenađenje u trećoj rundi FA kupa i eliminisao premijerligaša.