FA kup - Mara za četiri minuta odveo Sautempton u peto kolo

utorak 06.02.2024.
22:41

Sigurno u revanšu.

screenshot: Twitter.com

Plasman u peto kolo FA kupa, najstarijeg fudbalskog takmičenja, obezbedili su Sautempton i Koventri ubedljivim pobedama.

Sautempton je sa 3:0 i ukupnih 4:1 eliminisao Votford u susretu donedavnih učesnika Premijer lige. Strelac oba pogotka na meču bio je Seku Mara, prvo u 52, pa u 56. minutu.

Tačku je stavio Če Adams u 76. minutu.

Koventri je na svom terenu bio ubedljiv 4:1 protiv Šefild venzdeja. U prvom susretu je bilo egal 1:1.

Na početku meča su plenili Kejsi Plamer i Kalum O'Her. U trećem minutu je O'Her asistirao za gol Plamera, pa su se uloge obrnule u 50. minutu za 2:1. Između je Bejli Kadamateri poravnao na 1:1.

O'Her je do drugog pogotka na meču došao u 56. minutu, a dodatni "ekser u sanduku" Šefild venzdeja je zabio Hadži Rajt.

Lids je tek posle produžetka prelomio Plimut. Nakon 1:1 u prvom duelu, identičnim rezultatom su okončani 90 minuta u revanšu. U nastavku gosti došli do plasmana u narednu fazu.

Ostaje još da se odigraju dueli revanša Notingem forest-Barnli i Aston vila-Čelsi.