FA kup - Mitar asistent, Solomon opet heroj Fulama, Siti lagano protiv Bristola

23:00

Prošli i Fulam i Mančester siti.

@FulhamFC
@FulhamFC

Nakon Brajtona i Blekburna, u 1/4 finale FA kupa večeras su se plasirali i Fulam i Mančester siti.

Fulam je na svom "Krejven Kotidžu" pobedio Lids u premijerligaškom obračunu rezultatom 2:0.

Naš reprezentativac Aleksandar Mitrović vratio se na teren posle lakše povrede, počeo je meč i upisao asistenciju.

Fulam je poveo u 21. minutu, Palinja je presekao jednu loptu i potom poslao topovski udarac sa 25 metara uz samu stativu za 1:0.

Lids je imao svojih šansi da dođe do izjednačenja, ali je golman Rodak ostao nesavladan.

Sve je bilo gotovo u 56. minutu, kada je neverovatni Solomon nastavio golgetersku seriju, posle duplog pasa i asistencije Mitrovića, opet je poslao loptu u malu mrežu kao u prošlom kolu PL protiv Vulvsa za 2:0.

Mitrović je pre izlaska iz igre u 69. minutu postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

No, sve u svemu, Fulam je uspeo da pobedi i da prođe među osam najboljih.

Tamo se plasirao i Mančester siti koji je oprvdao ulogu favorita i pobedio Bristol siti u gostima rezultatom 3:0.

Već u sedmom minutu Marez je asistirao Fodenu za 0:1 i taj rezultat je bio aktivan od poslednjih 15 minuta.

U 74. minutu ponovo je Foden pogodio, posle asistencije Alvareza i uz malu pomoć defanzivca Bristola koga je pogodila lopta na putu ka golu.

Konačnih 0:3 postavio je De Brujne lepim udarcem sa distance, uz samu stativu.