FA kup - Mitoma sada i asistira, Brajton prošao, Blekburn iznenadio Lester

utorak 28.02.2023.
22:28

Imamo prve učesnike četvrtfinala FA kupa.

@OfficialBHAFC

Fudbaleri Brajtona i Blekburna plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su večeras kao gosti pobedili Stouk i Lester.

Brajton je opravdao ulogu favorita u Stouku, ekipa Roberta De Zerbija slavila je rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Ferguson u 30. minutu posle asistencije sjajnog Mitome. Inače, Mitoma je iz FA kupa izbacio i Liverpul sjajnim golom u nadoknadi vremena u prošloj rundi, tako da je do sada jedan od heroja Brajtona i u najstarijem takmičenju na svetu.

Mogao je Brajton i do ubedljivije pobede u samom finišu, ali je Dani Velbek u nadoknadi vremena pogodio stativu. Stouk je svoje dve najbolje prilike imao preko Kembele, ali je golman Stil uspeo da sačuva svoju mrežu.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Blekburna koji su u gostima pobedili Lester rezultatom 2:1.

Dolan je u 33. minutu doneo prednost Roversima, a potpunu senzaciju najavio je Smodiš na asistenciju Galagera u 52. minutu.

Brendan Rodžers je krenuo na sve ili ništa, uveo je Ihenača u 58. minutu, a ovaj upravo vratio "lisice" u meč golom u 67. minutu.

Ipak, Lester nije uspeo da dođe i do drugog gola, pa je tako eliminisan i iz FA kupa.