FA kup - Nervoza u Londonu i Sitijev "minimalac", preko Totenhema do osmine finala!

petak 26.01.2024.
23:05

Dinamičan susret dve kvalitetne ekipe.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su u Londonu ekipu Totenhema rezultatom 1:0 i tako ostvarili plasman u osminu finala FA kupa.

Izabranici Pepa Gvardiole morali su večeras sa pogađaju mrežu rivala dva puta ne bi li savladali Spurse.

Siti je postigao gol već u petom minutu, ali je isti poništen zbog ofsajda u kojem se našao Bob.

Drugo poluvreme proteklo je u velikoj nervozi, sudija Tirni je pokazao čak šest žutih kartona, a kada se činilo da će isti rivali odlučivati o prolasku dalje u narednom meču, pojavio se Natana Akea.

Posle kornera sa leve strane, u petercu "pevaca" najbolje se snašao upravo Holanđanin koji je spretno ubacio loptu u mrežu u 88. minutu meča.

Sudija je odmah konsultovao VAR sobu u vezi regularnosti pogotka, a dobio je signal da je sve u redu, pa je Siti tako preskočio veoma zahtevnu prepreku u četvrtoj rundi FA kupa.